Klimatyzatory komercyjne


Klimatyzator kasetonowy

Klimatyzator kasetonowy montowany jest do stropu w taki sposób, że czołowa maskownica stanowi jedno z pól standardowego sufitu podwieszanego. Ta lokalizacja umożliwia równomierny rozdział chłodnego powietrza z centralnego punktu pomieszczenia.

Urządzenie to często montowane jest w budynkach użyteczności publicznej: bankach, salach konferencyjnych i restauracyjnych, itp. Dzięki estetycznej maskownicy wkomponowanej w płaszczyznę sufitu podwieszanego znajduje także zastosowanie w domu.

Posiada również funkcję grzania. Moc chłodnicza urządzeń od 3,5 kW do 14kW. Sterowane są za pomocą pilota lub sterownika ściennego.

Klimatyzator podsufitowy

W zależności od ilości miejsca w pomieszczeniu klimatyzator można przymocować do sufitu lub ustawić na podłodze, we wnękach podokiennych lub strychach.
Klimatyzatory przypodłogowo-podsufitowe znajdują zastosowanie m.in. w wysokich lokalach, w których nie ma sensu chłodzić górnych partii pomieszczenia.

Urządzenia składają się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Występują w opcji chłodzenia i grzania. Moc chłodnicza urządzeń od 5kW do 16kW.
Sterowane są za pomocą pilota lub sterownika ściennego.

Klimatyzator kanałowy

Urządzenie idealnie sprawdza się w budynkach ze strychem. Jednostkę wewnętrzną montuje się na strychu, a powietrze rozprowadzane jest do pomieszczeń za pomocą rur spiro izolowanych lub węży elastycznych izolowanych. W suficie montuje się kratki nawiewne bądź anemostaty.

Zaletą tego urządzenia jest możliwość chłodzenia kilku pomieszczeń za pomocą jednego klimatyzatora. Występują z funkcją chłodzenia i grzania.
Moc chłodnicza urządzeń to  3,5 kW do 17 kW. Obsługiwane są za pomocą sterownika ściennego, niektóre modele urządzeń maja również opcje pilota.

Systemy multi-split

Klimatyzator multi - split składa się z jednej jednostki zewnętrznej, do której podłączonych jest kilka jednostek wewnętrznych. W zależności od producenta można stosować różne konfiguracje jednostek wewnętrznych (rodzaj i moc).

System ten stosuje się najczęściej w budynkach, gdzie pomieszczenia klimatyzowane znajdują się obok siebie i nie ma miejsca na montaż dużej ilości jednostek zewnętrznych. 

Multi split może być również montowany w domach jednorodzinnych. Najlepiej jeśli instalacja freonowa zostanie wykonana na etapie budowy. Główną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość chłodzenia kilku pomieszczeń jednym agregatem zewnętrznym, co wiąże się z estetyką zewnętrzną budynku.
Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz