Klimatyzacja Rzeszów M-KLIMAT Profesjonalny montaż i serwis

WENTYLACJA Z ODZYSKIEM CIEPŁA - REKUPERACJA Rzeszów

W dobrze izolowanym budynku nie ma dostatecznej wymiany powietrza poprzez wentylację naturalną. Nawet w słabo izolowanym budynku wymiana powietrza następuje jedynie dzięki różnicy temperatur lub różnicy ciśnień spowodowanej wiatrem.

W celu zachowania właściwej jakości powietrza w budynku bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła za pomocą centrali wentylacyjnej z wymiennikiem ciepła. 


Przewody rurowe mogą być prowadzone w obrębie dachu powyżej stropu, w nierozbudowanym pomieszczeniu, wewnątrz ścian, itp.
Działanie urządzenia polega na tym, że powietrze usuwane z pomieszczenia przechodzi przez wymiennik ciepła, ogrzewając powietrze dostarczane z zewnątrz budynku.

rekuperacja Rzeszów

Wentylacja mechaniczna - rekuperacja czy może tradycyjna wentylacja Grawitacyjna ? sprawdź wady i zalety !

Jaki rekuperator wybrać ?

Centralę wentylacyjną dobiera się nie tylko na podstawie wymaganej wydajności. Oferowane przez nas rekuperatory występują w różnych konfiguracjach. Dzięki temu niezależnie od miejsca montażu, czy będzie to strych, garaż, piwnica, garderoba, urządzenia idealnie wpasują się w wybrane otoczenie. Istnieją również rozwiązania dla budynków już zamieszkanych.

rekuperator ścienny Hyundai

Jeżeli nie ma już możliwości żeby rozprowadzić przewody wentylacyjne w budynku, ciekawym rozwiązaniem jest rekuperator ścienny.

Do jego montażu wymagane są jedynie 2 przewierty fi 100, w miejscu których montujemy urządzenie.

Wstępną wycenę  wykonania rekuperacji przygotowujemy na podstawie przesłanych do nas rzutów budynku. Drugim krokiem jest spotkanie na miejscu montażu i ustalenie szczegółów. Dzięki temu możemy przedstawić już ostateczną wycenę. Prace podzielone są na 2 etapy: montaż przewodów wentylacyjnych (najczęściej na etapie stanu surowego budynku) i montaż urządzenia (gdy w budynku mamy już tynki, wylewki). 

Pytania i rzuty budynku prosimy przesyłać na michal.klimat@gmail.com