Klimatyzacja Rzeszów M-KLIMAT Profesjonalny montaż i serwis

KLIMATYZATORY POKOJOWE I KOMERCYJNE

Klimatyzatory możemy podzielić na 2 grupy: do użytku domowego, tzw. klimatyzatory pokojowe lub do użytku publicznego klimatyzatory komercyjne. 
W każdej z tych grup występują klimatyzatory różnego typu, różniące się sposobem montażu, mocą chłodniczą i przede wszystkim wyglądem. Dzięki tak szerokiej gamie urządzeń każdy może wybrać coś dla siebie. Pomagamy w doborze klimatyzatorów. Przed dokonaniem wyboru urządzenia proponujemy spotkanie na miejscu montażu. W mieście Rzeszów i miejscowościach w promieniu 40 km dojazd i wycena jesta darmowa.

Klimatyzatory pokojowe

Klimatyzator ścienny
Klimatyzator ścienny typu split jest urządzeniem składającym się z dwóch współpracujących ze sobą części, połączonych za pomocą przewodów napełnionych freonem.

Część zewnętrzną urządzenia montuje się w dowolnym miejscu na zewnątrz budynku (ściana zewnętrzna, dach, komin, itp.). Umieszczone są w niej wszystkie elementy klimatyzatora z wyjątkiem chłodnicy powietrza, która znajduje się w części wewnętrznej.

 

Klimatyzatory tego typu oferują tanią i skuteczną metodę regulacji temperatury w pomieszczeniu. Ich zalety to m.in. niski poziom hałasu, różne możliwości instalacji, łatwy w obsłudze pilot zdalnego sterowania.
Posiadają funkcje chłodzenia i grzania. Moc chłodnicza urządzeń to zwykle od 2,5 kW do 7 kW.

Klimatyzator przypodłogowy – konsola.

Klimatyzator typu konsola montowany jest do ściany przy podłodze. Najczęściej stosuje się go w pomieszczeniach z dużą ilością skosów, tam gdzie nie ma możliwości zamontowania klimatyzatora ściennego.

Do wyboru mamy moc chłodniczą 3,6 kW oraz 4,8 kW

KLIMATYZATORY KOMERCYJNE

Klimatyzator kasetonowy

Klimatyzator kasetonowy montowany jest do stropu w taki sposób, że czołowa maskownica stanowi jedno z pól standardowego sufitu podwieszanego. Ta lokalizacja umożliwia równomierny rozdział chłodnego powietrza z centralnego punktu pomieszczenia.

 

Urządzenie to często montowane jest w budynkach użyteczności publicznej: bankach, salach konferencyjnych i restauracyjnych, itp. Dzięki estetycznej maskownicy wkomponowanej w płaszczyznę sufitu podwieszanego znajduje także zastosowanie w domu.

Posiada również funkcję grzania. Moc chłodnicza urządzeń od 3,5 kW do 14kW. Sterowane są za pomocą pilota lub sterownika ściennego.

Klimatyzator podsufitowy.

W zależności od ilości miejsca w pomieszczeniu klimatyzator można przymocować do sufitu lub ustawić na podłodze, we wnękach podokiennych lub strychach.
Klimatyzatory przypodłogowo-podsufitowe znajdują zastosowanie m.in. w wysokich lokalach, w których nie ma sensu chłodzić górnych partii pomieszczenia.

Urządzenia składają się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Występują w opcji chłodzenia i grzania. Moc chłodnicza urządzeń od 5kW do 16kW.
Sterowane są za pomocą pilota lub sterownika ściennego.

Klimatyzator kanałowy.

Urządzenie idealnie sprawdza się w budynkach ze strychem. Jednostkę wewnętrzną montuje się na strychu, a powietrze rozprowadzane jest do pomieszczeń za pomocą rur spiro izolowanych lub węży elastycznych izolowanych. W suficie montuje się kratki nawiewne bądź anemostaty.

Zaletą tego urządzenia jest możliwość chłodzenia kilku pomieszczeń za pomocą jednego klimatyzatora. Występują z funkcją chłodzenia i grzania.
Moc chłodnicza urządzeń to  3,5 kW do 17 kW. Obsługiwane są za pomocą sterownika ściennego, niektóre modele urządzeń maja również opcje pilota.

Sytemy multi-split.

Klimatyzator multi – split składa się z jednej jednostki zewnętrznej, do której podłączonych jest kilka jednostek wewnętrznych. W zależności od producenta można stosować różne konfiguracje jednostek wewnętrznych (rodzaj i moc).

System ten stosuje się najczęściej w budynkach, gdzie pomieszczenia klimatyzowane znajdują się obok siebie i nie ma miejsca na montaż dużej ilości jednostek zewnętrznych. 

Multi split może być również montowany w domach jednorodzinnych. Najlepiej jeśli instalacja freonowa zostanie wykonana na etapie budowy. Główną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość chłodzenia kilku pomieszczeń jednym agregatem zewnętrznym, co wiąże się z estetyką zewnętrzną budynku.